• 513 769 362
  • idclinic@idclinic.eu

 

Dr hab. n. med. Ewa Janczewska

Specjalista chorób zakaźnych, lekarz chorób wewnętrznych, posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób wątroby, w tym w prowadzeniu terapii przeciwwirusowych u chorych z przewlekłymi zapaleniami wątroby typu B i C.
Od 2001 roku współbadacz, a od 2003 roku badacz główny oraz koordynator krajowy w wielu badaniach klinicznych we wskazaniach: przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, marskość wątroby, stłuszczeniowe choroby wątroby, pierwotne zapalenie dróg żółciowych, pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych, zakażenie Clostridium difficile.
Od roku 2008 wykonuje nieinwazyjne badania oceniające stopień uszkodzenia wątroby (FibroScan), a od 2011 także badania elastografii wątroby w czasie rzeczywistym (acoustic radiation force impulse – ARFI).

Ukończyła studia podyplomowe „Żywienie kliniczne z elementami dietytyki” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

 

Dr n. med. Arkadiusz Pisula

Specjalista chorób zakaźnych oraz chorób wewnętrznych, posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób wątroby, w tym w prowadzeniu terapii przeciwwirusowych u chorych z przewlekłymi zapaleniami wątroby typu B i C.
Od 2005 roku współbadacz w wielu badaniach klinicznych we wskazaniach: przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, marskość wątroby, stłuszczeniowe choroby wątroby, pierwotne zapalenie dróg żółciowych, pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych, zakażenie Clostridium difficile.
Od roku 2008 wykonuje nieinwazyjne badania oceniające stopień uszkodzenia wątroby (FibroScan), a od 2011 także badania elastografii wątroby w czasie rzeczywistym (acoustic radiation force impulse – ARFI).

 

Dr n. med. Wioleta Warunek

Specjalista chorób zakaźnych, lekarz chorób wewnętrznych, posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób wątroby, w tym w prowadzeniu terapii przeciwwirusowych u chorych z przewlekłymi zapaleniami wątroby typu B i C.
Od 2000 roku współbadacz w badaniach klinicznych we wskazaniach: przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, marskość wątroby, stłuszczeniowe choroby wątroby, pierwotne zapalenie dróg żółciowych, pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych, zakażenie Clostridium difficile.
Absolwent studiów podyplomowych: „ Badania kliniczne – metodologia, organizacja, zarządzanie” ( 2012/2013r).
Posiada dyplom ukończenia dwuletnich studiów podyplomowych z medycyny bólu. Od roku 2013 wykonuje nieinwazyjne badania oceniające stopień uszkodzenia wątroby (FibroScan).

 

Dr hab. n. med. Brygida Adamek

Specjalista chorób zakaźnych. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1989 r. W roku 1993 i 1996 uzyskała kolejno pierwszy i drugi stopień specjalizacji w zakresie chorób zakaźnych. W 1999r. uzyskała stopień naukowy doktora. Po 10 latach pracy w Klinice Chorób Zakaźnych (1990-2000) kontynuuje działalność naukowo-dydaktyczną jako nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W roku 2014 uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego.
Równocześnie zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób wątroby oraz udziela konsultacji z zakresu profilaktyki i diagnostyki chorób infekcyjnych.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

 
Dr  n. med. Beata Celińska

Specjalista chorób zakaźnych, lekarz chorób wewnętrznych. 17 letnia praktyka kliniczna i naukowa (adiunkt Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – Klinika Chorób Zakaźnych i Hepatologii – Oddział Chorób Wątroby, Obserwacyjno-Zakaźny, Poradnia Chorób Jelit, Chorób Zakaźnych i Tropikalnych), konsultant Kliniki Kardiologii, Gastroenterologii, OIT Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Obecnie mieszka i pracuje na Śląsku.
Umiejętności zawodowe – endoskopia górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopie i kolonoskopie, także w znieczuleniu dożylnym), 22 – letnie doświadczenie w prowadzenie chorych z chorobami wątroby i przewodu pokarmowego (diagnostyka i leczenie – marskości alkoholowych, autoimmunologicznych, pozapalnych, choroby Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, choroby trzewnej), a także – boreliozy i innych chorób zakaźnych. Profilaktyka i diagnostyka chorób infekcyjnych, w tym poradnictwo dla osób wyjeżdżających do tropiku. Trudne przypadki diagnostyczne i terapeutyczne.
Członek towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego, Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

 

Mgr Barbara Janota

Dietetyk kliniczny. Ukończyła studia z zakresu dietetyki klinicznej oraz pediatrycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, gdzie kontynuuje rozwój na studiach doktoranckich w obszarze zaburzeń endokrynologicznych i metabolicznych. Absolwentka studiów w specjalności naturoterapia. Uczestniczka i prelegentka konferencji naukowych, autorka publikacji naukowych. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami dotkniętymi wielochorobowością. Wyróżnia ją całościowe spojrzenia na pacjenta.