• 513 769 362
  • idclinic@idclinic.eu

 

Możliwe warianty podróży do ID CLINIC

Najlepszy sposób dotarcia do ID Clinic w Mysłowicach ul. Janowska 19 to:

Samochodem

– od strony Wrocławia:  po przejechaniu Katowic, po ok. 7 km należy zjechać w prawo w kierunku MYSŁOWICE. Jest to PIERWSZY ZJAZD ZA KATOWICAMI. Kolejny zjazd na Cieszyn lub Łódź będzie już dowodem, że zajechałeś za daleko (musisz zawrócić).

– od strony Krakowa:  po przejechaniu punktu poboru opłat i 2 kolejnych zjazdów na S1 – E75  („Łódź, Warszawa, Pyrzowice”, oraz następnego – „Cieszyn, Boguszowice”), należy zjechać trzecim zjazdem w prawo, w kierunku MYSŁOWIC.

Chcąc ominąć A4, jadąc od strony Krakowa należy kierować się cały czas drogą nr. 79 (Kraków – Chrzanów – Jaworzno – Mysłowice – Katowice).

– od strony Łodzi i Częstochowy:  ale również lotnisko w Pyrzowicach należy po ok. 10 km za Siewierzem kierować się na drogę S1 [E75] kierunek:  „Kraków A4, Cieszyn” nie należy jechać prosto do Sosnowca i dalej Katowic (korki!). Po dojechaniu do autostrady A4 zjechać w prawo w kierunku Wrocławia, a następnie po ok. 2 km zjechać w prawo do MYSŁOWIC

– od strony Bielska-Białej i Cieszyna: za Tychami należy zjechać w prawo w kierunku Łodzi (S1) nie należy jechać prosto do Katowic. Po dojechaniu do autostrady A4 należy zjechać w prawo w kierunku Wrocławia a następnie po ok. 2 km zjechać w prawo do MYSŁOWIC.

Dalej droga prowadzi prosto obwodnicą Mysłowic (Obrzeżna zachodnia) przez ok. 3 km (proszę nie przekraczać prędkości – kontrola radarowa). Następnie należy zjechać (skręcić) w prawo w kierunku do CENTRUM Mysłowic i dalej po przejechaniu ok. 1000 m na pierwszym rondzie skręcić należy w lewo i przejechać ok. 350 m już ulicą Janowską skręcić w lewo w ul. Jodłową –  ID Clinic znajduje się na rogu ulic Janowskiej i Jodłowej.

Z Chorzowa, Zabrza, Siemianowic, Sosnowca w dotarciu do ID Clinic można wykorzystać DTŚ. W Katowicach należy skręcić w kierunku Mysłowic (droga nr 79 dalej do Jaworzna). Najwygodniej już w Mysłowicach skręcić w ulicę Chopina i jechać prosto aż do ulicy Janowskiej a następnie skręcić w lewo w kierunku skrzyżowania Janowskiej z Jodłową. Do ID Clinic dojechać można również z centrum Mysłowic ul Mikołowską do Ronda i na nim w prawo do ulicy Janowskiej i do ID Clinic. Z Sosnowca możliwy również dojazd przez giełdę samochodowa (Obrzeżna Północna i dalej na wprost ulicą ks. Bończyka do Janowskiej lub w kierunku Jaworzna ulicą Katowicka do Chopina lub Mikołowskiej.

 

PKP (z Katowic)

Połączenia między Katowicami a Mysłowicami obejmują ok. 17 pociągów na dobę.
Kierunek: Oświęcim, Kraków
Linie kolejowe: IC, Koleje Śląskie, TLK, REGIO

Przystanki:
pociągi pośpieszne – należy wysiąść na 1 przystanku (MYSŁOWICE) podróż trwa ok. 13 – 15 min.
pociągi osobowe – należy wysiąść na 3 przystanku (MYSŁOWICE)

NASTĘPNIE PODRÓŻ (z PKP w Mysłowicach) KONTYNUUJEMY:

Autobusem KZK GOP (w tym miejscu możesz sprawdzić rozkład jazdy) – po wyjściu z tunelu pod torami w kierunku ulicy Oświęcimskiej (nie przechodzimy na druga stronę ulicy !) należy wsiąść na najbliższym przystanku autobusowym do Autobusu linii 76 w kierunku Katowic ul Korfantego. Z autobusu należy wysiąść na 4 przystanku (Janów ul Janowska) podróż trwa 8 min.
Autobus linii 76, spod dworca PKP w Mysłowicach odjeżdża 13 lub 43 min po każdej pełnej godzinie (sprawdź w tym miejscu) np. 11:13, 11:43, 12:13, 12:43,…itd.
Odległość od przystanku (Janów ul Janowska) do ID Clinic wynosi ok. 100 m.

Pieszo (ok. 2 km – 20 min) – Z dworca PKP należy kierować się w stronę ulicy Oświęcimskiej – tunelem pod torami kolejowymi (należy przejść na drugą stronę ulicy Oświęcimskiej) i pójść w prawo w kierunku skrzyżowania z ulicą Mikołowską (obok Urzędu Skarbowego). Następnie należy skręci w lewo w ulicę Mikołowską, którą lekko pod górę należy iść prosto ok. 1700 m mijając po drodze cmentarz po lewej stronie i Tesco, Biedronkę po prawej, aż do ronda na którym należy skręcić w prawo w ulicę Janowską i po ok. 350 m po stronie lewej na rogu ulic Janowskiej i Jodłowej znajduje się ID Clinic.

TAXI

 

PKP (z Krakowa i Oświęcimia)
Mysłowice leżą na trasie linii PKP z Krakowa i Oświęcimia do Katowic. Należy się upewnić, czy pociąg zatrzymuje się na stacji Mysłowice – możesz to zrobić w tym miejscu.

 

Autobus komunikacji miejskiej (z Katowic) MZK

Najwygodniejszym połączeniem jest autobus linii 76 (odjeżdża z Katowic Al. Korfantego).

Podróż trwa ok. 30 min i należy wysiąść na przystanku Janów, ul Janowska.

Do przystanku trzeba dotrzeć:

Pieszo z Dworca PKP – należy kierować się w stronę Peronu 5, ulicą Marii Konopnickiej (w lewo) i przed Kinem Rialto (będzie po lewej stronie) należy skręcić w lewo pod wiadukt kolejowy, dalej prosto ul Św. Jana do Rynku i przed nami już są: Aleje W. Korfantego w perspektywie widoczne będą „Rondo” i „Spodek”

MZK z innych miast regionu – na przystanek przy Al. W Korfantego docierają następujące linie autobusowe:

818, 6, 7, 23, 27, 30, 40, 51, 61, 76, 77, 149, 154, 600, 673, 674, 800, 801, 805, 807, 808, 811, 813, 814, 815, 817, 820, 825, 830, 831, 835, 840, 870, 911, 5, 168, 860,

a na pobliski Rynek Katowic liczne linie tramwajowe:

T6, T11, T13, T14, T15, T16, T20, T23, T7

 

Na przystanek w Mysłowicach (Janowie) ul Janowska docierają również autobusy linii:
– nr 44 z Katowic z Pętli Zawodzie (pkt. przesiadkowy autobusy i tramwaje) kierunek     Brzęczkowice Osiedle Powstańców.

– nr 618 z Katowic z Pętli Zawodzie i Zagórza Zajezdnia.

 

W bliskim sąsiedztwie ID Clinic przyjeżdżają autobusy z:

Sosnowca: (PKP, Urząd miasta) nr 160,
Czeladzi: (Szpital, Urząd Miasta) i Sosnowca (Pogoń, Środula, Zagórze) nr 935,
Giszowca: nr 223,

Szczegółowe połączenia można znaleźć tutaj >>
korzystając z tej strony należy w strefie pasażera wybrać „Wyszukiwarkę połączeń” następnie wpisać w pozycji skąd: np. Katowice i wybrać Al. Korfantego potem wpisać w pozycji dokąd: Janów a następnie wybrać Janowska

(korzystając z wyszukiwarki zawsze wpisuj JANÓW, ul Janowska a nie MYSŁOWICE !!!)